EDEBİYAT HAZİNESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EDEBİYAT HAZİNESİ

Edebiyat Severlerin Buluştuğu Nokta!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ÖZGEÇMİŞİM

2 posters
YazarMesaj
Erturan Elmas
Admin
Erturan Elmas

ÖZGEÇMİŞİM Empty
MesajKonu: ÖZGEÇMİŞİM   ÖZGEÇMİŞİM Icon_minitimeÇarş. Kas. 26, 2008 4:00 am

ÖZGEÇMİŞİM

02/04/1956’da Bursa’nın Orhangazi ilçesinde doğmuşum.

İlkokuldan sonra parasız yatılı okulu sınavlarını kazanarak Arifiye İlköğretmen Okuluna girdim. Okulu bitirince ilkokul öğretmeni oldum fakat şiir, hikâye, tiyatro ve roman gibi edebî türlere olan aşırı sevgim beni edebiyat fakültesine yöneltti.

Üniversite sınavını kazanarak ilk tercihim olan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne girdim. Fakülte birinci sınıftayken Yüksek Öğretmen Okulu sınavını kazanarak parasız yatılılık hayatıma devam ettim. Gündüz Edebiyat Fakültesinde branş derslerimi, gece ise Yüksek Öğretmen’de meslek derslerimi takip ederek lise öğretmeni oldum.

Üniversite yıllarımda Pınar (sonraki adı Gerçek) dergisinin açtığı bir hikâye yarışmasında birinci oldum ve edebiyat dünyasına yazar olarak adım attım. Daha sonra Gerçek ve edebiyat tarihinde İkinci Yenilere bir tepki olarak ortaya çıktığı söylenen Hisar dergilerinde hikâyelerim yayımlandı.

Üniversite öğrencisiyken yazdığım tek kişilik bir oyun olan Ayrancı Hasan’ın Oğlu Coni Bitıls’ı İstanbul’da dört defa sahneledim.

1979’da Afyon Çay Lisesinde Edebiyat öğretmeni olarak göreve başladım. Bursa, Muş, Adapazarı gibi şehirlerde devlet liselerinde ve dershanelerde çalışarak görevimi sürdürdüm. Evliyim ve yetişkin üç oğlum var.

1981yılında Hisar dergisi kapanınca edebiyata küstüm ve hikâye yazmaktan vazgeçtim.

En önemli yeteneğin yeteneği geliştirme yeteneği olduğunu çok geç öğrendim. 26 yıl ara verdiğim yazı çalışmalarıma bazı sanal dergilerde sohbet, makale, deneme yazarak tekrar başladım. Kendimi hazır hissettiğim zaman –hissedersem tabii- edebî çalışmalara dönmek istiyorum.

Amaçlarımdan biri de edebiyata hevesli genç yeteneklerle ilgilenmek ve onları yönlendirmektir.

Yazma yolundaki yoldaşlarıma başarılar ve mutluluklar.
https://erturanelmas.yetkin-forum.com
faruk77

ÖZGEÇMİŞİM Empty
MesajKonu: AT AĞUSTOSLAR TÜRKÜSÜ   ÖZGEÇMİŞİM Icon_minitimePtsi Mayıs 18, 2009 1:21 am

SAYIN HOCAM MERHABA. FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA'NIN AT AĞUSTOSLAR TÜRKÜSÜ ADLI ŞİİRİNİN TAMAMI ELİNİZDE MEVCUTSA gazifaruk42@hotmail.com adresine göndermeniz mümkün mü acaba.

ÖZGEÇMİŞİM
1 sayfadaki 1 sayfası